Fabryka Oskara Schindlera - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Fabryka Oskara Schindlera


Muzeum historyczne stworzyło w dawnym budynku administracyjnym fabryki ekspozycję niezwykle spójną i przejmującą. Postać Oskara Schindlera stanowi „serce” wystawy, która ukazuje losy Krakowa podczas okupacji. Tło historyczne dodaje wiele istotnych informacji i sprawia, że na jego działalność można popatrzeć z kilku perspektyw.

Wystawa daje możliwość przeżycia wielu sytuacji z czasów okupacji, tak jakbyśmy sami stali się ich uczestnikami. To zasługa aranżacji audiowizualnej. Liczne dźwięki oraz dekoracje i instalacje artystyczne nawiązujące do konkretnych miejsc takich jak dworzec, ulica, targ, mieszkanie w getcie, w niezwykle barwny i sugestywny sposób opowiadają historię. Klęska wrześniowa, represje, aresztowanie profesorów, terror, czarny rynek, niemiecka propaganda, obozy pracy, zamachy na oficerów … To tylko część tego, co czeka na nas podczas zwiedzania ekspozycji.

Wiedzę na temat ponad 5 lat okupacji miasta możemy uzupełnić słuchając licznych wywiadów ze świadkami tamtych czasów, oglądając filmy dokumentalne czy też studiując mapy historyczne.

Na końcu znajdziemy się w tak zwanej Sali Wyborów, będącej swoistego rodzaju podsumowaniem informacji, emocji i doświadczeń wyniesionych z wystawy.

Nie zdradzę nic więcej, naprawdę warto odwiedzić to miejsce.
-----------------------------------

Uwaga: zwiedzanie fabryki z przewodnikiem kosztuje na miejscu 130 zł.
Specjalna oferta dla czytelników ABC-Kraków niższa nawet o 50 zł - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
« Powrót