Legendy - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Legendy


Gość w dom Bóg w dom

Gościnność, szacunek dla zdrożonych wędrowców... to cecha, na którą stać każdego. Czy biedny czy bogaty. Warto pod swój dach przyjąć każdego z honorami, a dlaczego... oto opowieść.

Historia pewnej miłości

Historie miłosne splatają w sobie i radość i smutek. Spełnienie marzeń lub nieograniczoną tęsknotę. Wzruszają nas losy bohaterów, którzy nie mogą się odnaleźć pośród skomplikowanych labiryntów wydarzeń. Czy to dawne czy współczesne historie miłość pozostaje ta sama. Tęsknimy za nią, szukamy, walczymy... Oto jedna z opowieści, związana z Krakowem i postaciami historycznymi.

Królowa Jadwiga i tajemniczy ślad

O naszej świętej królowej krąży wiele opowieści i legend. Niektóre wysławiają jej urodę i mądrość. Kolejne zajmują się historycznymi wydarzeniami, jak na przykład pomocą przy odnowieniu Akademii Krakowskiej, oraz zasługami dla polityki ówczesnego Królestwa Polskiego. Jeszcze inne chwalą jej pobożność.
Są też i takie, w których zdarzają się cuda...

O krakowskich gołębiach

Gołębie. Krakowskie gołębie. Niegdyś hodowane i otaczane opieką; dziś budzą wśród mieszkańców Krakowa raczej negatywne emocje. A jednak przeszłość za nimi pełna chwały. I to nie tylko zwykłe ptaki. Zaczarowani dworzanie. Skrzydlaci listonosze. Oto jedna z opowieści, która ze zwykłych gołębi krakowskich czyni bohaterów i świadków dawnych wydarzeń.

« Powrót