Jak Kraków świętował 750-lecie lokacji - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Jak Kraków świętował 750-lecie lokacji


Uroczyste obchody 750-lecia nadania prawa magdeburskiego Miastu Kraków.


Kraków świętuje. Kraków przygotowany. Ostatnie poprawki za nami.

A od pierwszego czerwca inauguracje, oratoria, koncerty, otwarcia, turnieje rycerskie, prezentacje, kabaretowe wieczory, wystawy, uczty, pochody, parady smoków, konkursy, pikniki, impreza balonowa ... Słowem wielkie uroczystości, ceremonie, zabawy. Aż trudno zadecydować, co zobaczyć, gdzie być, w jakim wydarzeniu uczestniczyć. Codziennie trzeba będzie bowiem dokonać wyboru (również ze względów czasowych oraz niemożliwości – niestety – przebywania w kilku miejscach naraz).

Zapraszam
Joanna Krzeczkowska

GALERIA PRZYGOTOWAń DO UROCZYSTOśCI LOKACYJNYCH

Zdjęcia z przygotowań do uroczystości lokacyjnych. Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

Ostatnie próby przed koncertem inauguracyjnym

Już teraz można zobaczyć m.in. galerie z przygotowań do inauguracyjnego koncertu kantaty Piotra Rubika, "Zakochani w Krakowie". Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

Przed koncertem Piotra Rubika

Galeria zdjęć wieczornych, robionych tuż przed koncertem Piotra Rubika dnia 1 czerwca Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

Spacer po Krakowsku

Zdjęcia z długiego weekendowego spaceru po Krakowie, świętującym rocznicę lokacji. Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

5 dzień uroczystości lokacyjnych

Najważniejszy dzień dla Krakowa - kilka impresji ilustrowanych z dnia 5 czerwca. Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.
Bractwo Kurkowe i Pan Morricone7 czerwca rozpoczął się między innymi zjazd Bractw Kurkowych oraz odbył się koncert Ennio Morricone. Sam koncert był bardzo dobrze wcześniej nagłośniony w prasie i w telewizji gorzej było już w trakcie wykonywania "Pieśni o Bogu Ukrytym" - tutaj nagłośnienie pozostawiało wiele do życzenia ... Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

Czarodziejska noc

Bal krakowsko-wiedeński oraz Noc Teatrów pozwoliły zapomnieć o niefortunnej wpadce z nagłośnieniem czwartkowego koncertu Ennio Morricone. Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

Ciężko wrócić do siebie

Kraków odpoczywa po największych uroczystościach ... a tak naprawdę to świętowanie trwa tu nieprzerwanie... Kliknij na zdjęcie aby rozpocząć prezentacje.

« Powrót