Impresje - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Impresje


Niebo w gębie na wiosnę!

Sałatka chorałowa czy szpinak co zdrowia dodaje? Pieczeń przeora z jelenia w sosie z jałowca i żubrówki lub rolada furtiana z polędwicy wołowej na sosie borowikowym ułożona. A może polędwiczki wieprzowe zawijane boczkiem po cystersku w sosie z zielonego pieprzu ...

Niezwykłe przedstawienie Bożego Narodzenia

Można je stworzyć z kamieni, drobnego żwirku, a nawet kaszki jęczmiennej. Mogą też być z drewna i to przeróżnego, z deseczek czy gałązek, zapałek. Są takie z mchu, paproci, liści suchych i innych porostów. Mogą być nawet miękkie, wełniane, ciepłe jak dawne domowe serdaki. Zdarzają się też inne tkaniny a do tego warto dodać sporą ilość suszonych jagód, żołędzi, ziaren i innych pozornie zwykłych drobiazgów, które w odpowiednim kontekście nabierają niezwykłego znaczenia.

O Piotrze i Piwnicy słów kilka


Ponieważ 12 września artyści krakowskiej Piwnicy pod Baranami po raz kolejny koncertem przypomną niebywałą i niezwykłą postać Piotra Skrzyneckiego postanowiłam kilka słów poświecić jego osobie.

SALON POEZJI


Okazuje się, że to nie takie proste. Można ubolewać, że my, Polacy nie pragniemy wielkiej sztuki i prowadzić bardzo intelektualne dyskusje na ten temat. A widząc jak bawimy się przy różnej jakości widowiskach w stylu "cała sala śpiewa z nami" całkiem siebie usprawiedliwiać w takim myśleniu.I dlatego - by nie było tak prosto i oczywiście - zapraszam do Krakowa w niedzielę.

« Powrót