Parada Chochołów, Dzień Języków czyli istne pomieszanie - 22, 23 września - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Parada Chochołów, Dzień Języków czyli istne pomieszanie - 22, 23 września


23 września pojawią się na Rynku Głównym w Krakowie i nie będzie to żadna kampania wyborcza, ani manifestacja rolnicza. Konkurs na chochoła i parada chochołów to wydarzenia związane z rokiem Stanisława Wyspiańskiego.

Projektowanie kostiumów chochołów, niekoniecznie ze słomy, to pewnie ciekawe zajęcie i myślę, że zabawa okaże się miłym sposobem spędzenia popołudnia w Krakowie. Lecz to nie koniec atrakcji. Później gra dla całej rodziny. Jej celem będzie odnalezienie Tablicy Pamiątkowej - okolicznościowego pomnika na rynku. Zabawa będzie miała formę swoistego egzaminu ze znajomości Krakowa oraz wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim. Stopniowo podczas gry odkrywane będą nowe wskazówki.


Chochoły chochołami. Wiadomo od dawna, że nasza "chochołowatość" najbardziej widoczna jest w ...polityce. Brak porozumienia to chyba cecha narodowa Polaków. Jakby na ironię tego samego dnia co parada chochołów Unia Europejska obchodzi Europejski Dzień Języków. Może zatem warto będzie tego dnia wejrzeć w różnorodność językową i stwierdzić, że jest ona bogactwem narodów a nie uprzykrzeniem. Uzmysłowić sobie, że zawsze istnieje szansa porozumienia. Ot uczymy się po prostu obcych języków, aby siebie zrozumieć.


Dzień Języków uświetnią koncerty muzyczne, spektakle teatralne, konkursy, gry i zabawy. Specjalnie na Europejski Dzień Języków powstanie Miasteczko Językowe, pełne atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Kto pod wpływem impulsu zapragnie poznać język Cervantesa, Szekspira czy też Goethego - będzie mógł skorzystać z bogatej oferty szkół językowych, których w Krakowie naprawdę nie brakuje.

No tak a co dalej ...

Wieczorem możemy się przejść i zobaczyć jak funkcjonuje inny rodzaj porozumienia - Sacrum i Profanum. Ponieważ również w niedzielę będzie miał miejsce Finałowy koncert Festiwalu - BERNSTEIN. BROADWAY W NOWEJ HUCIE .

A w następnym tygodniu czeka na nas niezwykły Koncert z nasturcjami oraz Noc Naukowców. Ale o tym już w kolejnym liście.

Pozdrawiam

Joanna Krzeczkowska
Twój Przewodnik po Krakowie
« Powrót