Odkrywcza noc Krakowa - 28 września - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Odkrywcza noc Krakowa - 28 września


Nauka to odkrywanie nowych terenów, badanie i sztuka zadawania pytań. To również podważanie tego co już niby wiadomo, by spojrzeć inaczej, głębiej z odmiennej perspektywy. To także znajdowanie mocnych odpowiedzi.

Już 28 września naukowcy zapraszają do swoich laboratoriów wszystkich ciekawych świata lecz niekoniecznie na co dzień zajmujących się zgłębianiem jego tajemnic.

Zapowiada się wspólna zabawa i doświadczanie rzeczywistości. Przed nami najbardziej odkrywcza noc w mieście. Będą naukowe próby analizy zawirowań giełdowych, wyjaśnianie powstawania gwiazd, dlaczego Ziemia kręci się i skąd o tym wiemy ... Z pomocą równań matematycznych nawet sprawdzimy czy będziemy mogli liczyć :-) na szczęście w miłości. Któż nas będąc małym nie ulegał magii odkrywania świata, badania rzeczywistości tak niby oczywistej a tak pełnej tajemnic. A zatem piątkowej nocy warto poznać więcej.

Otwarcie Nocy Naukowców odbędzie się w Muzeum Narodowym przy al. 3 Maja, o godzinie 16.00, a do bardziej oddalonych pracowni (na przykład Kampus UJ) dostać się będzie można autobusem i to bezpłatnie. A zatem odkrywajmy, badajmy, odważajmy się na śmiałe kroki. Niech nas prowadzą ciekawość i pasja!


Również 28 września o godzinie 19.00 w Kamienicy Szołayskich, tam gdzie znajduje się Muzeum Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się Koncert z nasturcjami. Usłyszymy na nim piosenki i wiersze Leszka Długosza, słynnego krakowskiego literata i kompozytora. I nie tylko, ponieważ Leszek Długosz jest także inicjatorem i zawiadowcą pomysłu pod tytułem Rynna Poetycka. Tak, tak, w Krakowie na ulicy Gołębiej mamy taką ciekawą rynnę, a obok specjalną skrzynkę, gdzie piszący wiersze mogą zostawić własne utwory i nie trzymać ich w szufladzie. Rynna ta istnieje od 2004. A zaprasza wszystkich nieśmiałych i śmiałych poetów słowami wypisanymi na murze ...

O rynno Złotorymna
Jak dobrze, żeś jest na ulicy
- Bo co by z tego było komu
Gdybyś Ty była w domu?

I jeszcze jedna ważna informacja - do 30 września na Wawelu w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym można zobaczyć wystawę niezwykłą mistrza bursztynnika Lucjana Myrty. Dzieło niebywałe, owoc prawie czterdziestoletniej pracy sopockiego artysty. Mam nadzieję wybrać się tam w sobotę lub w niedzielę.

Pozdrawiam

Joanna Krzeczkowska
Twój Przewodnik po Krakowie
« Powrót