SALON POEZJI - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Impresje » SALON POEZJI


Salon, poezja, teatr, książki ...

Okazuje się, że to nie takie proste. Można ubolewać, że my, Polacy nie pragniemy wielkiej sztuki i prowadzić bardzo intelektualne dyskusje na ten temat. A widząc jak bawimy się przy różnej jakości widowiskach w stylu "cała sala śpiewa z nami" całkiem siebie usprawiedliwiać w takim myśleniu.I dlatego - by nie było tak prosto i oczywiście - zapraszam do Krakowa w niedzielę.

targi książki w krakowieDo Teatru Słowackiego, do Salonu Poezji, prowadzonego przez panią Anię Dymną razem z Józefem Opalskim i Bronisławem Majem. Warto tutaj zajrzeć by przekonać się, że są miejsca gdzie jest inaczej, niepowtarzalnie i finezyjnie; tam króluje Kraina Łagodności. Dlatego co niedzielę, o 10.30 pozwólmy zasłuchać się w słowach, dajmy się oczarować muzyce, a przede wszystkim przekonajmy się, ile tak naprawdę jest amatorów poezji.

Cóż, ktoś powie, wejście do salonu jest bezpłatne. Wtedy to każdy pójdzie. Może nawet i tak, ale to paradoksalnie tym bardziej skłania do myślenia i zastanowienia nad tym, że ... artysta ma wybór, czym porwać i zachwycić odbiorców swojej sztuki, gry talentu. I to on decyduje w jakim repertuarze siebie ukazuje. Poezja niemodna? Poezja nieopłacalna? Kwestia pasji, wytrwałości i chęci.

Moje myśli splatają się również z impresjami na temat zbliżających się targów książki w Krakowie. Tam też nagle okazuje się, że czytamy, uwielbiamy wręcz czytać, spotykać ulubionych autorów, a z innymi czytelnikami wymieniać opinie na temat przeczytanych książek. A także z niecierpliwością wypatrywać nowości wydawniczych.

Nie sposób opisać radości trzymania w dłoni pachnącej drukarnią książki i istnienia kilku innych lektur, tuż obok.Cudownie nastraja nas taka świadomość nawet wtedy, kiedy zacina ponury i zimny deszcz a wieczory coraz dłuższe.

Czytajmy! Czytajmy zatem i niech jesień i zima staną się kolorowe od naszych podróży w nieznane!

Więcej na temat Krakowskiego Salonu Poezji przeczytasz klikając na link Salon Poezji, a o targach książki w zakładce WYDARZENIA na mojej stronie.


Joanna Krzeczkowska
Twój Przewodnik po Krakowie
ABC-Krakow.pl

 

« Powrót