sw. Mikołaj, Szopki i Anioły-tak zaczyna się grudzień - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » sw. Mikołaj, Szopki i Anioły-tak zaczyna się grudzieńListopad minął niepostrzeżenie i szybko nadszedł grudzień. Pogoda nie szczególnie zachęca do zwiedzania na zewnątrz, niemniej nie oznacza to, że nie ma po co wychodzić z domu. Wraz z nadejściem grudnia przesyłam kilka propozycji ciekawego spędzenia czasu w Krakowie.

Zapraszam na spotkanie z Jerzym Stuhrem, artystą, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tym razem profesor Jerzy, z okazji swoich 60-tych urodzin podarował nam książkę Ucieczka do przodu. Jerzy Stuhr od A do Z w wywiadach Marii Malatyńskiej. Będzie o niej opowiadał w siedzibie Radia Kraków 5 grudnia o godzinie 18.00. (sala Studio S-5). Wstęp wolny.

Znając niebanalną osobowość Jerzego Stuhra z całą pewnością będzie można liczyć na wieczór pełen humoru, ciekawostek i anegdot. A sama książka jest swoistą skarbnicą wiedzy na temat zainteresowań, pracy, pasji i poglądów znanego wszystkim aktora. Polityka, uczciwość i sukces przeplatają się tu z bardziej szczegółowymi pytaniami np. jak grać Wyspiańskiego i w jakim języku gra się aktorowi najłatwiej? Błyskotliwy sposób bycia osoby, która z pasją podchodzi do życia rozjaśni nawet najciemniejszy grudniowy wieczór.

6 grudnia
W Krakowie zwiastunem nadchodzącego Bożego Narodzenia nie koniecznie są sklepowe wystawy pełne świątecznych akcentów. W tym roku, dokładnie 6 grudnia wraz ze świętym Mikołajem, o zbliżającym się czasie najpiękniejszych polskich świąt, przypomni konkurs szopek krakowskich. Punktualnie w południe po odegranym hejnale z Mariackiej Wieży spod pomnika Adama Mickiewicza ruszy barwny, cieszący oczy orszak baśniowych budowli, których architektura nawiązuje do dobrze znanych zabytków Krakowa. Mimo pogody, która czasem zupełnie nie dopisuje - od taki krakowski klimat - warto wybrać się na Rynek, aby przyjrzeć się tęczowemu Krakowowi zaklętemu w prawdziwych arcydziełach, wykonanych przez kolejne pokolenia szopkarzy.

9 grudnia godzina 19.00 Auditorium Maximum UJ
Anioły z Harlemu! Już od trzech tygodni możemy na mieście spotkać plakaty zapowiadające występ nowojorskiego Chóru Harlem Gospel w krakowskim Auditorium Maximum UJ. To prawdziwa uczta muzyczna i nie tylko. W śpiewie Harlem Gospel Choir znajdują odzwierciedlenie słowa Doktora Martina Luthera Kinga jednoczmy ludzi i obdarowujmy ich. Jego przesłanie piękni współbrzmi z ideą zbliżającego się Bożego Narodzenia. A zatem 9 grudnia będziemy mogli posłuchać żywiołowego śpiewu i dać się ponieść muzyce, i naprawdę porywającej radości.

Jest to kolejna iskra, która będzie nas zbliżać do jasnych świąt Bożego Narodzenia. A takich iskier na pewno będzie coraz więcej.
« Powrót