Czy średniowieczne mury wytrzymają napór zwiedzających ;-) - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Czy średniowieczne mury wytrzymają napór zwiedzających ;-)


Czy średniowieczne mury wytrzymają napór zwiedzających ;-)

Od roku mamy nową atrakcję turystyczną w Krakowie. Nową jak na Kraków. A jednocześnie związaną z jednym z najstarszych zabytków naszego miasta.

Odnowione niedawno i dobrze widoczne z Plant mury obronne a raczej ich ocalały fragment zostały już rok temu, w roku 750 - lecia lokacji, udostępnione turystom. W sezonie od kwietnia do października można przechadzać się 200 metrowym odcinkiem fortyfikacji miasta średniowiecznego.

Spacerując pozwoliłam sobie uruchomić wyobraźnię i poczuć się niczym dawni obrońcy miasta. Spoglądający z wysokości murów na napierające szpalery wroga. Aby nie tylko tak pesymistycznie, wyobraziłam sobie też krakowian wiwatujących na cześć wjeżdżającego do dawnej stolicy Polski orszaku królewskiego lub poselstwa z dalekiego kraju. Pełna dowolność.

Jedno jest pewne.
Jest to nowa perspektywa spojrzenia na dobrze znane już miejsca w Krakowie jak na przykład panoramę ulicy Floriańskiej i bazyliki Mariackiej.

Z ciekawością pozaglądałam przez wąskie otwory strzelnicze. Zajrzałam też do neogotyckiej kaplicy, która znajduje się wewnątrz Bramy Floriańskiej. Efekty mojej wędrówki murami średniowiecznymi uwieczniłam na zdjęciach tworząc nową galerię pod linkiem
www.abc-krakow.pl/galeria2

Więcej informacji na temat cen biletów i godzin otwarcia poniżej.
http://www.mhk.pl/oddzialy_mury.php


Szykuje nam się też sporo innych atrakcji. Już w ten weekend 10-11maj Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego Więcej informacji na stronie
http://www.dnidziedzictwa.pl

Warto już teraz przejrzeć możliwości i propozycje aby później w pełni dać się porwać odkrywaniu nieznanych i często niedostępnych na co dzień dworów, zamków, pałaców, ogrodów, kaplic i innych miejsc. A do tego nasze odkrywanie będzie przebiegało w oprawie imprez towarzyszących.

A za tydzień Noc Muzeów z 16/17 maja.
http://www.karnet.krakow.pl/?action=,4050,2,20080421,30,view_event

Tu też warto zapoznać się z licznymi atrakcjami, tak aby wiele zobaczyć, lecz nie stracić głowy z nadmiaru wrażeń.


Pozdrawiam Wiosennie

Joanna Krzeczkowska
Twój Przewodnik po Krakowie

« Powrót