Wakacyjne wydarzenia w Krakowie - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Wakacyjne wydarzenia w Krakowie


Dzień dobry wakacyjnie !

28 czerwiec - Celine Dion
28 czerwiec do 6 lipiec - Festiwal Kultury Żydowskiej
1 - 29 lipiec - VIII Przegląd Teatrów Jednego Aktora

To wydarzenia wybrane spośród wielu innych.
A zatem czerwiec 28 godzina 20.00


Celine Dion odwiedzi Polskę po raz pierwszy. Co więcej – będzie to jej pierwsze od kilku lat tournee po światowych scenach. Dla wszystkich pragnących spędzić sobotę na Błoniach zostanie otwarte o godzinie 10.00 bezpłatne „Miasteczko May B Kraków”.

Co takiego będzie można przeżyć w owym miasteczku ?
Będziemy mogli zapoznać się z karierą i życiem scenicznym artystki, lecz nie tylko, przygotowana też będzie strefa urody, gdzie bezpłatnie będzie można wykonać makijaż i wiele innych stref muzycznych, sportowych i kulinarnych ;-) Skąd takie wielkie poruszenie na Błoniach ?

Koncert Celine Dion inauguruje nowy projekt “May B Kraków - Muzyczne Wydarzenie Krakowa”. W ramach tego projektu na koncerty mają być zapraszane największe gwiazdy. Celine Dion przyjedzie do Krakowa w ramach trasy koncertowej o tytule “Taking Chances”, obejmującej 116 koncertów w 25 krajach !!!

Celine Dion to współczesność lecz niektórzy do dziś z nutką nostalgii wspominają piosenki lat dwudziestych ubiegłego wieku. „Powróćmy jak za dawnych lat” – to tytuł koncertu inauguracyjnego VIII Przeglądu Jednego Aktora na Małym Rynku. Przegląd potrwa prawie miesiąc a jego początek zapowiada się naprawdę interesująco. Zapraszam zatem na podróż w czasie w niecodziennej scenerii i odmiennej formie.

Przewodnikami po szalonych latach dwudziestych ubiegłego wieku będą Nina Repetowska i jej specjalny gość Jacek Wójcicki. Atmosfera towarzysząca przed laty spektaklom kabaretowym czy też innym koncertom zawita na Mały Rynek 1 lipca o godzinie 20.30.

A wykonawcy pojawią się na balkonie kamienicy przy ulicy Mikołajskiej. To z balkonu bowiem popłyną nuty dawnych piosenek.

Co dalej ? Czas zajrzeć też i na Kazimierz.
Krakowski Kazimierz to świadek dawnego czasu i kultury, która niegdyś ożywiała jego mury, place i ulice. Dziś kojarzony jest przede wszystkim z alternatywą spędzania czasu wolnego. Kto ma dość zatłoczonego Rynku wybiera kazimierskie puby, kafejki czy restauracje.

Ale jest taki czas, kiedy na Kazimierzu częściej rozbrzmiewa muzyka żydowska. Ulicami spacerują nie tylko turyści, ale i światowej sławy artyści tworzący współczesną kulturę żydowską. Można wziąć udział w licznych prelekcjach i dyskusjach na temat żywej tradycji judaistycznej.

A dzięki odbywającym się warsztatom tańca i śpiewu chasydzkiego, hebrajskiej kaligrafii czy koszernej kuchni ta tradycja staję się doświadczeniem a nie teoretyczną wiedzą.

Takim odkryciom towarzyszy muzyczne pomieszanie - od klasyki po jazz. Od kantorów po klezmerów. A finał festiwalu to już tradycyjny koncert Szalom na Szerokiej.

Zapraszam do zapoznania się z bogactwem oferty festiwalowej.

Dokładny program na stronie:
www.karnet.krakow.pl

I tak zaczynają się nam wakacje.
Tym, którzy się uczą i mają teraz już wolne - życzę dobrego odpoczynku.

Tym pracującym – aby znaleźli chwilkę na zakosztowanie wolnego czasu wybierając dla siebie coś niezwykłego spośród licznych atrakcji wakacyjnego Krakowa.

Pozdrawiam

Joanna Krzeczkowska
Twój Przewodnik po Krakowie
« Powrót