Co jest z tą magią? - 7 marca 2009 - PRZEWODNIK PO KRAKOWIE ::Przewodnik Kraków - Oprowadzanie po Krakowie - Informator - Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim - zapraszam do Krakowa

www.abc-krakow.pl

Aktualności i wydarzenia » Co jest z tą magią? - 7 marca 2009


przewodnik po krakowie - kazimierz


Co jest z tą magią?Wiosna już tuż tuż, przynajmniej taka moja nadzieja . Budząca się powoli przyroda zachwyca ale też niekiedy rodzi się pytanie, co stoi za tą nieustanna przemianą natury, co kryje się za tajemnicą naszego życia … ot takie filozoficzne impresje … czasem nas nachodzą ...

 

Na różne sposoby pragniemy wyjaśniać świat, badać go i poznawać.

Jest tyle metod ile kultur a ostatnio zaczęły się mocno ze sobą przenikać.

Jak się nie zgubić w morzu możliwości?

Jako wskazówkę, podpowiedź czy wyjaśnienie pragnę polecić pewną konferencję, która odbędzie się 7 marca w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie, przy ulicy Augustiańskiej 7, na Kazimierzu.Tytuł sam w sobie już mocno intryguje ...

„MAGIA – Cała prawda”.Temat magii, horoskopów, i innych metod przepowiadania, leczenia, wyjaśniania rzeczywistości i oczywiście Harrego Pottera rozpala często fora dyskusyjne.

Osoby wypowiadają się na tematy średnio im znane – przytaczają argumenty raczej emocjonalne i nic w tym dziwnego.Samo słowo magia tak mocno działa na naszą wyobraźnię, iż od razu na jego dźwięk przed naszymi oczami pojawiają się tajemnicze artefakty, czarodzieje, latające miotły, tajemne mikstury … Zasługa to licznych baśni z dzieciństwa i przemożnego pragnienia czarowania, ubarwienia niekiedy szarej rzeczywistości.


Sama nie mam zamiaru urządzać polowań na czarownice. Niemniej zamierzam posłuchać co mają do powiedzenia osoby, które mają większa wiedzę w danym temacie. Zakładam nawet, że mogą być lekko tendencyjne z racji przyjętego światopoglądu – lecz wierzę, że staną na wysokości zadania i zachowają się profesjonalnie.Będą to i psychiatrzy i egzorcyści, i osoby po przejściach z szeroko pojętą magią.Myślę, że każdy, kto przyjdzie na konferencję znajdzie coś dla siebie.Prelegenci powiedzą o zagrożeniach jakie niesie ze sobą eksperymentowanie z nieznanymi do końca właściwościami ludzkiego umysłu i nie tylko.A, że wiadomo iż tonący brzytwy się chwyta …Warto zastanowić się w co i dlaczego wierzymy.I dlatego zachęcam.Zrobiło się trochę poważnie. Cóż magia to temat kontrowersyjny odkąd człowiek zaczął zastanawiać się nad sensem swojej ziemskiej wędrówki.


W całej tej konferencji - nie chodzi tu o „straszenie”, bo nie chcemy odwoływać się do emocji słuchaczy, ale o „ostrzeganie”, zakładające przekaz rozumowy oraz logiczną argumentację.Mam nadzieję, że to nie tylko pobożne życzenie organizatorów.

Rozumiemy również, że hasło „magia - cała prawda” sformułowane jest na wyrost i nieprecyzyjnie. Zakłada raczej naszą chęć zainteresowania słuchaczy całą prawdą o praktykach współczesnej magii niż możliwością wypowiedzenia tej prawdy w czasie jednodniowego sympozjum.

A zatem przekonajmy się.

Sam kościół św. Katarzyny to również miejsce niezwykłe. Będzie to mocna oprawa dla wypowiadanych słów.Szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj. 

Pozdrawiam


Joanna Krzeczkowska

Twój przewodnik po Krakowie

« Powrót